اینترنت اشیا قسمت اول

اینترنت اشیا قسمت اول به این مطلب خواهیم پرداخت که گوگل بتازگی سیستم عامل  Brillo را معرفی کرد، سیستم‌ عاملی که ویژه اینترنت اشیاء طراحی شده است. به گفته گوگل، Brillo یک سیستم‌عامل زیربنایی برای اینترنت اشیا به شمار می‌رود که پیش‌نمایش توسعه‌دهندگان آن در سه ماه سوم سال جاری عرضه شده است. Brillo از مشتقات نسخه‌ای از آندروید بوده که به صورت سطح پایین‌تر کار می‌کند و همچنین نسبت به آندروید کوچک‌تر و کم حجم تر است. این سیستم‌عامل متشکل از هسته، ویژگی ارتباطی و لایه سخت‌افزاری است. تصویر زیر ساختار این لایه ها را نشان می دهد.

اینترنت اشیاء چیست

همچنین از وای‌فای، بلوتوث با مصرف انرژی بسیار پایین و دیگر عناصر آندروید پشتیبانی می‌کند. Brillo روی طیف گسترده‌ای از سیستم‌ها که نیازهای سخت‌افزاری را پشتیبانی کنند، قرار خواهد گرفت. Brillo نیازمند 32 تا 64 مگابایت حافظه است که همین نکته آن‌ را بسیار کوچک‌تر از یک آندروید معمولی می‌کند.

اینترنت اشیا قسمت اول

شرکت گوگل همچنین خبر از یک زبان عمومی چند سکویی و یک لغت‌نامه ویژه برای دستگاه‌های اینترنت اشیاء داد که به نام Weave نامیده شده و به دستگاه‌های Brillo و تلفن‌های همراه اجازه می‌دهد از طریق اینترنت با یکدیگر به صحبت بپردازند.  به عبارت دیگر Weave لایه ارتباطی برای دستگاه‌های اینترنت اشیاء به شمار می‌رود. دستگاه‌های آندروید به طور خودکار توانایی شناسایی Brillo و دستگاه‌های Weave را خواهند داشت.

اینترنت اشیا و کاربرد آن

[irp posts=”13044″ name=”اینترنت اشیاء چیست”]

تا این مرحله گوگل به آرامی و مطابق با برنامه‌ریزی‌های انجام شده روی اینترنت اشیاء به ویژه از زمانی که سال گذشته شرکت Nest را خریداری کرد به خانه‌های هوشمند وارد شده است. نام Brillo در گزارش هفته گذشته سایت Intecept که درباره توسعه نرم‌افزاری گوگل و ساخت برنامه‌هایی که می‌توانند روی دستگاه‌های با مصرف پایین اجرا شده و با دیگر دستگاه‌های متصل در نزدیکی خود ارتباط برقرار کنند آورده شده بود. به نظر می‌رسد در چند ماه آینده شاهد اتفاقات مهمی در زمینه اینترنت‌اشیاء از سوی گوگل باشیم.

]]]]> ]]>

دیدگاهتان را بنویسید