اینترنت در پریزهای برق خانه

پاورلاین P1001P از یک درگاه شبکه اترنت یک گیگابیتی سود می‌برد که اجازه می‌دهد اینترنت در پریزهای برق خانه در دسترس قرار گیرد، صوت و ویدیو یا بازی‌های آنلاین از آن سوی خطوط برق به یک تلویزیون یا کامپیوتر برسد. در یک سناریوی فرضی، اگر مودم اینترنت شما در یک اتاق و تلویزیون در اتاق دیگر یا سالن پذیرایی است، این پاورلاین به‌راحتی امکان استریم ویدیو و دیگر اطلاعات را از اینترنت به تلویزیون می‌دهد. کافی است دو عدد پاورلاین، یکی را کنار مودم و دیگر را کنار تلویزیون به پریزهای برق وصل کنید. در سناریوی دوم، می‌توانید یک کامپیوتر در یک اتاق را با کابل اترنت به اینترنت پرسرعت متصل کنید در حالی که سرعت وای‌فای ضعیف است. P1001P به‌طور مستقیم به پریز برق متصل می‌شود و درگاه اترنت در بخش زیرین طراحی شده است تا استفاده از آن راحت‌تر باشد و مزاحمت ایجاد نکند.

اینترنت در پریزهای برق خانه

دستگاه پاورلاین P1001P تندا از استاندارد IEEE1901 یا HomePlug AV2 سود می‌برد که معمولاً به پاورلاین نسل دوم مشهور است و قابلیت‌ها و ظرفیت‌های چندبرابری نسبت به نسل اول در اختیار ما می‌گذارد. برای نمونه، پاورلاین‌های نسل اول سرعتی بیشتر از ۵۰۰ مگابیت را پشتیبانی نمی‌کنند.

اینترنت در پریزهای برق خانه

بدنه اصلی خود پاورلاین طوری طراحی شده است که امکان استفاده دوباره از پریز برق را می‌دهد. همچنین، به سه چراغ LED برای نمایش وضعیت روشن/ خاموش دستگاه، درگاه اترنت و ارتباط پاورلاین مجهز است و یک کلید نیز برای ریست یا شناسایی دستگاه پاورلاین بعدی تعبیه شده است. در این دستگاه از یک پردازنده پرقدرت برودکام استفاده شده و مبتنی بر AC PASS طراحی شده است که تحمل ولتاژی تا ۳۶۰۰ وات را داشته باشد و نوسان‌های برقی به آن آسیبی نرسانند. درون این دستگاه از فیلترهای نویز استفاده شده تا به‌طور خودکار هرگونه نویز الکترونیکی را از روی کابل‌ها حذف کنند و در نتیجه یک ارتباط باکیفیت ارائه بدهند. دیگر ویژگی مهم پاورلاین تندا استفاده از مود صرفه‌جویی انرژی یا فناوری Greenlumi است که در حالت استندبای یا انتظار مصرف برق را به پایین‌ترین حد ممکن (نیم ولت) می‌رساند. حداکثر مصرف انرژی در این دستگاه ۴.۵ ولت است.

[irp posts=”203″ name=”افزایش سرعت اینترنت با نانو پردازنده”]

گاهی خرید یک روتر پرقدرت با قیمت بسیار گران یا خرید یک روتر تقویت‌کننده وای‌فای برای رساندن اینترنت به یک نقطه کور خانه یا اتاقی در طبقه دوم ساختمان بهترین راهکار نیست. در این مواقع، کابل‌کشی شبکه نیز هزینه‌بر و همراه با بدشکل کردن ساختمان است. اما دستگاه‌های پاورلاین بدون نیاز به کابل‌کشی جدید و روی خطوط برق داخلی ساختمان، به‌راحتی اطلاعات را به مکانی که می‌خواهید منتقل می‌کنند. نصب پاورلاین‌هایی مانند P1001P بسیار ساده و سریع و خرابی آن‌ها تقریباً برابر صفر است.

]]]]> ]]>

دیدگاهتان را بنویسید