پرداخت مسترکارت با عکس سلفی

پرداخت مسترکارت با عکس سلفی امکانی است که شرکت مستر کارت با توجه به پیشرفت‌های صورت گرفته در عرضه فناوری‌های نوین اعلام داشته است فناوری پرداخت بیومتریک و زیرساخت‌های لازم برای بهره‌مندی از چنین سازوکاری را در قاره سبز به مرحله اجرا در خواهد آورد. این سازوکار جدید به مشتریان اروپایی این نهاد بزرگ مالی اجازه می‌دهد با استفاده از اسمارت‌فون‌های خود و از طریق اثرانگشت یا تصاویر سلفی فرآیند احراز هویت را پشت سر گذاشته و پرداخت‌های خود را با استفاده از این مکانیزم انجام دهند، در نتیجه مشتریان مسترکارت از وارد کردن گذرواژه‌ها و به خاطر سپردن آن‌ها بی نیاز خواهند شد.

پرداخت مسترکارت با عکس سلفی

پرداخت مسترکارت با عکس سلفی

سازوکار فوق در حال حاضر در کشورهای اروپایی همچون اتریش، انگلستان، فنلاند، آلمان، هلند، نروژ، اسپانیا و غیره به مرحله اجرا در آمده است. اما مسترکارت در نظر دارد ظرف چند سال آینده این سازوکار را در مقیاس جهانی مورد استفاده قرار دهد. مسترکارت در خصوص پیاده‌سازی این سازوکار گفته است: «ما بر این باور هستیم که این سازوکار موجب بهبود وضعیت پرداخت‌های مالی خواهد شد و ایمنی تراکنش‌ها را بیش از پیش مستحکم‌تر خواهد کرد. تصور کنید کاربران به جای آن‌که مجبور باشند از گذرواژه‌ها استفاده کنند، تنها از یک تصویر سلفی برای احراز هویت و تایید هویت خود استفاده کنند. 

برای آن‌که کاربر بتواند از این مکانیزم استفاده کند ابتدا باید برنامه پرداخت مبتنی بر تصاویر سلفی مسترکارت را از سایت این شرکت دانلود کرده و در ادامه یک تصویر از خود بگیرد. تصویر فوق در پایگاه داده شرکت مسترکارت ذخیره شده و در زمان نقل و انتقال وجوه این تصویر برای ارزیابی با تصویری که کاربر در اختیار این سامانه قرار می‌دهد مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین برای پیش‌گیری از بروز هرگونه بهره‌برداری غیر مجاز تهمیداتی در نظر گرفته شده است.

[irp posts=”12768″ name=”چگونه اطلاعات شخصی را هنگام فروش گوشی از بین ببریم”]

در فاز آزمایشی این طرح که در سال گذشته میلادی برگزار شد، نزدیک به 75 درصد از شرکت‌کنندگان از مکانیزم احرازهویت بیومتریک کاملا راضی بودند. لازم به توضیح است که اولین بار شرکت اپل بود که چنین سازوکاری را از طریق Apple Pay ارائه کرد و در ادامه از این فناوری در آی‌فون‌ها استفاده کرد. این شرکت چندی پیش اعلام کرده بود تعداد کاربرانی که از این مکانیزم استفاده کرده‌اند نسبت به سال گذشته میلادی 450 درصد بیشتر شده‌اند. همین موضوع باعث شده است تا بسیاری از شرکت‌ها همچون مسترکارت به دنبال آن باشند تا از فناوری‌های بیومتریک استفاده کنند.

]]]]> ]]>

دیدگاهتان را بنویسید