بزرگترین هارد دیسک 2.5 اینچی جهان

بزرگترین هارد دیسک 2.5 اینچی جهان ساخته شد همزمان که درایوهای حالت جامد ( SSD ) همچنان در حال گسترش تسلط و تسخیر صنایع تولید‌کننده تلفن‌های هوشمند همراه و دستگاه‌های قابل حمل از قبیل لپتاپ ها و تبلت ها هستند بدلیل اینکه هارد دیسکهای فعلی دارای سرعت پایین تری نسبت به هارد دیسکهای سیلیکونی دارند و تلفات و خرابی این هارد دیسکها نیز بسیار زیاد است به دلیل ساختار مکانیکی که بر این هارد دیسکها حاکم است ولی با این حال هنوز هم ذخیره‌سازی اطلاعات بر روی نسل قدیم  هارددیسک از سهم زیادی در بازار برخوردارند و تولید کنندگان این نوع هارددیسک ها بخاطر قیمت پایین این دستگاه ذخیره سازی هنوز از این هاردها استفاده می کنند.

بزرگترین هارد دیسک 2.5 اینچی جهان

بزرگترین هارد دیسک 2.5 اینچی جهان

یکی از مهم‌ترین دلایل اقبال کاربران به این ابزار ذخیره‌سازی سنتی، قیمت پائین‌تر آن نسبت به ذخیره‌سازهای سیلیکونی است. دو سال است که بسیاری از کارشناسان، زنگ پایان عمر هارددیسک‌های مکانیکی را به صدا درآورده‌اند؛ اما در این میان سازندگانی چون شرکت سیگیت برای یافتن بازارهای جدید، به راهکارهای متفاوتی می‌اندیشند.

[irp posts=”254″ name=”کوچکترین هارد دیسک با ظرفیت بالای جهان”]

روز گذشته، شرکت سیگیت اعلام کرد که موفق شده تا بزرگترین هارددیسک مکانیکی جهان را در اندازه 2.5 اینچی بسازد. این هارددیسک از خانواده باراکودا است و از ظرفیت 5 ترابایتی برخوردار است! پلاترهای این هارددیسک حجیم توسط یک موتور با سرعت 5400 دور در دقیقه چرخیده و با امکان ذخیره چند لایه داده‌ها، در تولید آنها از فناوری ضبط مغناطیسی Shingled استفاده شده است. سیگیت اعلام کرده که در حال حاضر،  این هارددیسک 5 ترابایتی برای کامپیوترهای دسکتاپ و به صورت هارددیسک بیرونی (اکسترنال) تولید شده است.

]]]]> ]]>

دیدگاهتان را بنویسید