تراشه پر سرعت با ظرفیت بالای توشیبا

تراشه پر سرعت با ظرفیت بالای توشیبا ساخته شد این شرکت از سازندگان مهم تراشه‌های ذخیره‌ساز درجهان است تراشه پر سرعت 16 گیگابایتی SLC توشیبا که از فناوری پیشرفته BENAND با لیتوگرافی 24 نانومتر تولید شده را معرفی کرد. هر یک از بسته‌های این تراشه ذخیره‌ساز 16 گیگابایت ظرفیت دارد و در یک بسته TSOP با 48 پین تجمیع شده است.

در ساختار تراشه‌های SLCم (Single-Level Cell) از سلول‌های واحد استفاده شده و می‌تواند سرعت خواندن، نوشتن و پایداری داده‌ها را به بالاترین حد ممکن برساند. با این وجود، تراشه‌‌های SLC‌ از عمر مفید کمتری نسبت به TLC برخوردارند. این تراشه از الگوریتم تصحیح خطای BCH‌ بهره‌مند بوده و قادر است درجه حرارت تا 85 درجه و 40- درجه سانتیگراد را به خوبی تحمل کند.

[irp posts=”203″ name=”افزایش سرعت اینترنت با نانو پردازنده”]

تراشه پر سرعت با ظرفیت بالای توشیبا

تراشه پر سرعت با ظرفیت بالای توشیبا

شرکت توشیبا اعلام کرده که به منظور کاهش هزینه‌ها و بهینه سازی و همچنین تنوع در میزان ظرفیت، خریداران می‌توانند بنا بر نیازمندی خود تراشه جدید را از ظرفیت یک گیگابایت تا 128 گیگابایت سفارش دهند تا تولید و در اختیارشان قرار گیرد. این دستاورد می‌تواند دایره انتخاب سازندگان تجاری ذخیره‌سازها به ویژه دستگاه‌های هوشمند را به شدت افزایش دهد. همچنین توشیبا می‌‌گوید که امکان کاهش ولتاژ فعالیت این تراشه جدید از 3.3 ولت به 2.7 ولت نیز در ظرفیت‌های پایین وجود دارد که خود باعث توان مصرفی گردیده است.

مجموع قابلیت‌‌های تراشه جدید توشیبا زمینه مناسبی را برای طراحان برنامه‌های کاربردی مخابراتی، سازندگان نمایشگرها و تلویزیون، سازندگان کنسول‌های بازی، روبات‌ها و پرینترهای صنعتی به وجود خواهد آورد. این شرکت در نظر دارد بروی تراشه های پرسرعت و با ظرفیت بالا سرمایه گذاری گسترده ای داشته باشد در آینده باید شاهد آن باشیم که مموری های قوی با ظرفیت با و باسرعت بالای جابجایی اطلاعات در بازار کامپیوتر و سخت افزار باشیم. در حال حاضر شرکت سونی با تولید ممورهای با کیفیت جلودار در این عرصه است.

]]]]> ]]>

دیدگاهتان را بنویسید