اطلاعات شخصی را هنگام فروش گوشی از بین ببریم

شاید برای همه ما پیش آمده باشد که بخواهید اطلاعات شخصی را هنگام فروش گوشی از بین ببریم سپس گوشی تلفن همراه خود را بفروشید. اما نگران این هستید مبادا اطلاعات شخصی مهم شما که در داخل گوشی همراه تان قرار دادر. در اختیار افراد دیگر قرار بگیرد. در چنین مواردی، پاک کردن ساده محتویات گوشی قطعا” موثر نخواهد بود و این محتویات بعدها به راحتی قابل بازگرداندن هستند. در مورد گوشی های اندرویدی در قسمته تنظیمات کارخانه بازگرداند و به اصطلاح Reset Factory کند. با وجود اینکه ابزار های مختلفی برای پاک سازی اطلاعات شخصی درون ابزارهای همراه وجود دارد، با چند راه حل ساده و بدون دردسر میتوانید امنیت اطلاعات شخصی خود را بالا ببرید.

اطلاعات شخصی را هنگام فروش گوشی از بین ببریم

اطلاعات شخصی را هنگام فروش گوشی از بین ببریم

مرحله یک: رمزگذاری اطلاعات

پیشنهاد می شود قبل از آن که کاملا اقدام به پاک سازی گوشی را رمزگذاری کنید چون این کارباعث می شود حتی اگر پاک سازی کامل گوشی اندرویدی خود وارد شوید و بر روی گزینه Security کلیک کنید، در این گزینه Encrypt Phone را بیابید و بروی آن کلیک کنید.

مرحله دو: پاک سازی کلی اطلاعات

قدم بعدی پاک کردن کامل اطلاعات گوشی یا همان Reset Factory است البته فراموش نکنید که قبل از اطلاعات خود تهیه کنید تا با مشکل مواجه نشوید، برای پاک سازی کلی، وارد منوی تنظیمات گوشی اندرویدی خود شوید و گزینه Backup&Reset انتخاب کنید.در این قسمت بروی Reset Factory Data کلیک کنید تا فرآیند پاک سازی و برگرداندن تنظیمات گوشی به حالت کارخانه آغاز شود.

مرحله سه: لود کردن فایلهای ساختگی

انجام این مرحله تا مرحله دوم، برای بسیاری از کاربران کافی است اما برای کسانی که می خواهند یک لایه امنیتی دیگر به وجود بیاورند تا به طور کامل از اطلاعات شخصی خود حفاظت کنند، پیشنهاد می شود یک سری فایل غیر ضروری مانند چند عکس ساختگی را در گوشی خود کپی کنند و پس از آن عمل پاک سازی اطلاعات گوشی تکمیل نمایید.

[irp posts=”235″ name=”هدفون وایرلس نسل جدید شرکت بزرگ سونی”]]]]]> ]]>

دیدگاهتان را بنویسید