پهپاد های هوشمند در آتش‌نشانی و جابجایی کالا برفراز نیویورک

به‌ زودی نسل جدید پهپاد های هوشمند در آتش‌نشانی و جابجایی کالا برفراز نیویورک کار خود را آغاز می‌کنند. زمانی که یک آنش سوزی رخ می‌دهد پهپادها می‌توانند قبل از نیروی انسانی وارد محل آتش سوزی شوند و شرایط را به آتش‌نشان‌ها گزارش دهند و سپس آتش نشان‌ها با اطمینان وارد موقعیت شوند. این پهپادهای آتش نشان مدتی است که در آتش‌نشانی فرانسه مشغول کار هستند.

پهپاد های هوشمند در آتش‌نشانی و جابجایی کالا برفراز نیویورک

پهپاد های هوشمند در آتش‌نشانی و جابجایی کالا برفراز نیویورک

البته پهپاد های هوشمند در آتش‌نشانی و جابجایی کالا برفراز نیویورک به خدمت می‌گیرد با پهپادهایی که شاید شما در منزل داشته باشید بسیار متفاوت است. پهپادهای آتش‌نشانی نیویورک ۸۵ هزار دلار قیمت دارد. این پهپادها می‌توانند تصاویر با کیفیت خوب و همچنین تصاویر مادون قرمز را ارسال کنند. پهپاد در تیم آتش‌نشانی می‌تواند بسیار مفید باشد و نیروی آتش‌نشانی آمریکا این را تجربه کرده است. برای مثال آتش سوزی که بر اثر گاز سال ۲۰۱۴ در منهتن اتفاق افتاد نیروی آتش‌نشانی را به شدت دچار مشکل کرد.

[irp posts=”169″ name=”کاغذ با قابلیت ذخیره‌سازی الکتریسیته”]

اما رئیس عملیات با کمک گرفتن از یک پهپاد که در محل بود موفق شد حادثه را از بالا مدیریت کند.البته پهپاد آتش نشانی کار هیجان‌انگیزی انجام نمی‌دهد و بسیار هم خسته کننده است زیرا فقط به ارتفاع می‌رود و ثابت می‌ماند تا آتش نشان‌ها سوژه را از بالا ببینند. پهپادهای جدید قرار است تا آخر همین ماه به نیروی آتش‌نشانی نیویورک اضافه شود. البته این مرکز گفته تجهیزات دیگری را هم تا آخر امسال به سیستم خود اضافه خواهد کرد.

منبع: http://itiran.com نویسنده: جعفریان

 

]]]]> ]]>

دیدگاهتان را بنویسید