تولید میکروفن سخت افزاری و گرافنی با حساسیت بالا

دانشمندان و محققان دانشگاه بلگراد در صربستان موفق به تولید میکروفن سخت افزاری و گرافنی با حساسیت بالا شده اند ماده اولیه برای تولید این میکروفن با استفاده از گرافن(ماده ای تخت و تک لایه دارای لایه اتمی دو بعدی و کندو شکل به هم متصل است که دارای ضخامت بسیار نازک که باریکترین و محکمترین ماده جهان نیز نامیده می شود و جایگزینی برای سیلیکن است دارای بیشترین میزان رسانایی است) که حساسیت بالاتری نسبت به میکروفون های موجود در بازار دارد.

میکروفن سخت افزاری و گرافنی

میکروفن سخت افزاری و گرافنی با حساسیت بالا

محققان موفق به تمیکروفن سخت افزاری و گرافنی شدند که حساسیت آن 32 مرتبه بیشتر از میکروفون بر نیکل است. این محققان برای تولید میکروفن سخت افزاری و گرافنی با حساسیت بالا با ماده گرافنی غشای بسیار بسیار ناز و حساسی ساختند که قادر به تبدیل صوت به جریان است که تولید میکروفن گرافنی با حساسیت بالا را امکان پذیر می کند. این صحفه گرافنی حساسیت بالایی داشته به طوری که حساسیت آن 15 دسبیل ( واحد لگاریتمی برای بیان نسبت یک کمیت فیزیکی معمولاً توان یا شدت به یک مقدار مرجع مشخص است.)بالاتر از نمونه هایی رایج در بازار وجود دارد.

[irp posts=”111″ name=”تراشه‌ و پردازنده جدید ضد هکری اینتل”]

میکروفن سخت افزاری و گرافنی

این غشای گرافنی دارای 60 لایه بوده و روی فویل نیکل (نیکل فلزی مقاوم، چکش خور، با ساختمان اتمی بلورین و مکعبی سفید نقره ای است) به روش رسوب شیمیایی از فاز بخار(فرآیندی شیمیایی است که برای تولید مواد نانو ساختار جامد با خلوص و کارآیی بالا استفاده می شود. این فرآیند اغلب در صنعت نیمه هادیها برای تهیه فیلم های نازک مورد استفاده قرار می گیرد) رشد می کند.

بعد از تولید گرافن لایه نیکل از روی گرافن زدوده شده و سپس ماده ایجاد شده روی سطح میکروفون قرار داده می شود نتایج نشان داد که حساسیت این میکروفن 15 دسیبل بالاتر از میکروفون های تجاری است. از خصوصیات میکروفون انعطاف پذیربودن آن است و تولید میکروفون ارزان قیمت گرافنی است.

]]]]> ]]>

دیدگاهتان را بنویسید