افزایش سرعت اینترنت با نانو پردازنده

محققان کانادایی موفق برای افزایش سرعت اینترنت با نانو پردازنده  موفق به ساخت این تراشه و پردازنده جدید شده‌اند که استفاده از آن می‌تواند سرعت استفاده از اینترنت را بسیار افزایش دهد. این تراشه حاوی فیلترهای قابل تنظیمی است که امکان کار در فرکانس‌های مختلف را فراهم می‌سازد.طی یک دهه گذشته، مقدار اطلاعاتی که از شبکه اینترنت عبور می‌کند به شدت افزایش یافته است. تماشای تلویزیون، فیلم و آپلود تصاویر به شبکه‌های اجتماعی یکی از دلایل این افزایش داده‌های عبوری از شبکه اینترنت است.

افزایش سرعت اینترنت با نانو پردازنده

فیلتر افزایش سرعت اینترنت با نانو پردازنده

در حال حاضر قطعات نوری مورد استفاده در سیستم‌های رایج موجب شده تا امکان افزایش سرعت اینترنت محدود باشد. اخیراً محققان کانادایی دانشگاه لاول موفق به طراحی و ساخت نوعی فیلتر قابل تنظیم شده‌اند که می‌تواند مصرف انرژی و هزینه را در این صنعت کاهش دهد.این ابزار جدید با وجود ابعاد و هزینه بسیار کم، عملکرد بالایی دارد. این فیلتر که برای نصب روی نانو تراشه‌ برای افزایش سرعت اینترنت ساخته شده، دارای بالاترین پهنای باندی است که تاکنون صنعت ساخت تراشه با آن روبرو شده‌ است.

[irp posts=”9″ name=”عملکرد کارت گرافیکی کامپیوتر و لپتاپ”]

قابل تنظیم بودن این فیلتر و پهنای بالای فضای کاری آن موجب شده تا این فیلتر بتواند برای تقاضاهای داده‌های مختلف مورد استفاده قرار گیرد.شبکه‌های انعطاف‌پذیر نیازمند فیلترهای قابل تنظیم هستند. فیلتر، یک کانال ارتباطی را از دیگر بخش‌ها جدا می‌کنددر ساخت این فیلتر از نانو ساختارهایی استفاده شده‌ است که قادر به جدا کردن فرکانس‌های مختلف نور از یکدیگر هستند. تنظیم این فیلتر تنها با یک میکروگرم‌ کننده روی تراشه سیلیکون انجام می‌شود که دمای منطقه‌ای تراشه را کنترل می‌کند.این نانو تراشه‌ برای افزایش سرعت اینترنت قادر به انتقال حجم عظیمی از داده در هر بار کار است و براساس نیاز کاربر قادر به تغییر است. ابعاد این تراشه که روی پلت فرم مجتمع نانوفتونیک ساخته شده بسیار کوچک است.

منبع: Advanced Materials and Processes نویسنده: علی ائلدار جعفریان ]]]]> ]]>

دیدگاهتان را بنویسید