پتانسیل‌های کاربردی گرافن درنانو و الکترونیک

یک شرکت کانادایی موفق به کشف پتانسیل‌های کاربردی گرافن در نانو و الکترونیک شده است این شرکت با کمک محققان دانشگاه وسترن اونتاریو اقدام به بررسی خواص و ویژگیهای محصول خود کرده است. این شرکت قصد دارد پتانسیل ها و کابردهای گرافن تولیدی خود را شناسایی کند.(ماده ای تخت و تک لایه دارای لایه اتمی دو بعدی و کندو شکل به هم متصل است که دارای ضخامت بسیار نازک که باریکترین و محکمترین ماده جهان نیز نامیده می شود و جایگزینی برای سیلیکن است دارای بیشترین میزان رسانایی است.

پتانسیل‌های کاربردی گرافن درنانو و الکترونیک

پتانسیل‌های کاربردی گرافن درنانو و الکترونیک

سینت جینکربن (Saint Jean Carbon) یک شرکت فعال در حوزه توسعه مواد مشتق شده از گرانیت است. این شرکت با همکاری محققان دانشگاه وسترن اونتاریو در کانادا موفق شده است برای اولین بار اندازه گیری های مختلفی روی نانو مواد گرافنی خود انجام دهد. در این آزمایش ها که در دمای اتاق انجام شده از مغناطیسومتر حاوی مواد ابر پارا مغناطیسی استفاده شده است. خلوص این ماده 99.9999 درصد بوده و هیچ اثری از آهن در آن دیده نمی شود. گشتاور مغناطیسی یا نیروی چرخش در مواد به وسیله ممنتوم اوربیتالی و اسپینی (اوربیتال و اسپین به‌ معنای تفاوت انرژی بالا است که این تفاوت به این بستگی دارد که آیا هر دو چرخش با هم هم‌جهت هستند یا در دو جهت مختلف اتفاق می‌افتند) ایجاد می شود.

 

پتانسیل‌های کاربردی گرافن درنانو و الکترونیک

[irp posts=”190″ name=”جوهری حاوی گرافن با قابلیت پرینت و چاپ سریع”]

در کشف پتانسیل‌های کاربردی گرافن درنانو این ویژگی در گرافن نیز مورد آزمایش قرار شد و نتایج نشان داد که الکترون ها در این ماده میتو اند در حالت های مثبت، منفی و خنثی نوسان کنند.در حوزه زیست پزشکی، مواد کنتراست دهنده برای نمایش سیالات مورد استفاده قرار می گیرند. مواد ابررسانا می تواند در حوزه مورد استفاده قرار گیرد. این شرکت معتقد است که تایید وجود خاصیت ابرپارا مغناطیسی در گرافن اهمیت بالایی دارد. از این ویژگی می توان در حوزه پزشکی استفاده کرد.

 

]]]]> ]]>

دیدگاهتان را بنویسید