درام کارتریج و عملکرد آن در کارتریج پرینترهای لیزری

یکی از اصلی ترین اجزای کارتریج پرینترهای لیزری و دستگاه کپی درام است. نقش درام در کارتریج پرینترهای لیزری انتقال تصویر هک شده تونر بروی خود را به کاغذ انجام می دهد.هرچه کیفیت درام بهتر باشد تصویر باکیفیت تری حاصل میشود.در کارتریج پرینترهای لیزری جنس درام از سلنیوم و یا موادی دارای دارای حسایت به نور پوشیده شده که اصطلاحا فتو الکتریک نامیده می شود،که خود این مواد هادی الکتریسیته هستند.

 

[irp posts=”29″ name=”تونر کارتریج پرینترهای لیزری”]

کارایی درام در کارتریج پرینترهای لیزری و کپی

دستگاه کپی و پرینتر نور لیزری را بروی شکل تابانده شده و رد حافظه خود ذخیره کرده استرا پس از ان بر روی لایه بیرونی درام می تابد در واقع به درام توسط سیم هاله نوری یا سیم که الکتریسیته در سراسر آن جریان دارد بار مثبت داده می شود.این بار همان نور یا لیزر است که دستگاه کپی برروی شکل تابانده ودر حافظه خود ذخیره کرده است و درام ویژگی الکتریکی آن را بر روی کاغذ انتقال دهد 

نقش تونر درکارتریج پرینترهای لیزری و کپی

سپس درام تونر را به خود جذب کرده و چون بار مثبت دادرد تونر به مناطقی از درام که از بار منفی تخلیه شده اند می چسبد و پس از ان تونر بوسیله درام بروی کاغذ میریزد و در انتها در قسمت فیوزینگ، تونر پخته شده و در کاغذ می چسبد.و پس از آن توسط غلطک های خروجی از دستگاه خارج میشود بدین ترتیب تصویر مورد نظر توسط درام بر روی کاغذ حک می شود.

نتیجه گیری

چنانچه در کیفیت پرینت صفحات مشکلی مشاهده می کنید مثلا خطوط و یا نقاطی غیر عادی روی کاغذ پرینت شده مشاهده کردید ممکن است نیازبه تعویض درام باشد . معمولا پس از هر بار شارژ کارتریج نیاز است تا درام تعویض شود و در آخر خاطر نشان می شویم که درام و تونر کارتریج گاهی از هم سوا هستند.که معمولا هم جداگانه تعویض می شوند و گاهی هم بعضی از تونر کارتریج پرینتر های لیزری به همراه درام هستند که همزمان تعویض می شوند.

]]]]> ]]>

دیدگاهتان را بنویسید